Amstaffy Niczyje

Zanim adoptujesz

Adopcja psa powinna być wyborem podjętym racjonalnie, nie zaś pod wpływem chwili. Jest to decyzja niosąca za sobą odpowiedzialność za drugą istotę, która czuje i wymaga Twojej troski. Aby zapewnić psu i sobie komfort wspólnego życia powinniśmy najpierw odpowiedzieć sobie na kilka pytań: 

- Czy wszyscy zamieszkujący z nami członkowie rodziny wyrażają zgodę na pojawienie się w naszym domu psa ?

- Czy wszyscy zamieszkujący z nami członkowie rodziny są w stanie dzielić z nami odpowiedzialność za psa ?

- Czy jesteśmy w stanie zapewnić psu codzienną dawkę odpowiedniego wyżywienia, wody i ruchu ? 

- Czy jesteśmy w stanie znaleźć czas na spacery z psem, przynajmniej trzy razy dziennie, niezależnie od warunków atmosferycznych ?

- Czy jesteśmy w stanie zapewnić psu regularne szczepienia, oraz w razie potrzeby opiekę weterynaryjną ?

- Czy mamy w gronie przyjaciół lub znajomych kogoś, komu możemy powierzyć psa na czas naszej nieobecności związanej z urlopem lub wyjazdem służbowym ? 

- Czy dysponujemy wystarczającą ilością czasu na pielęgnację, socjalizację i zabawę z psem ? 

- Czy jesteśmy w stanie zabezpieczyć psa przed niepotrzebnym, niekontrolowanym rozmnażaniem ? 

- Jeśli decydujemy się na psa stróżującego, to czy jesteśmy w stanie zapewnić mu wygodną, ciepłą budę oraz stały dostęp do pożywienia oraz wody ? 


Jeśli na powyższe pytania odpowiesz twierdząco, a wola przygarnięcia psa wynika z potrzeby serca, z radością oddamy jednego z naszych podopiecznych pod Twoją opiekę. 

Pamiętaj, że pies może żyć kilkanaście lat i przez cały ten czas potrzebuje opieki i cierpliwości. Niewymiernymi wartościami są natomiast przyjaźń, wierność i oddanie, jakie potrafi w zamian okazać pies przygarnięty ze schroniska.