Amstaffy Niczyje

Dom tymczasowy

Kto może zostać domem tymczasowym?


Jeśli kochasz zwierzęta, nie możesz zaadoptować psa na stałe, to stwórz dom tymczasowy. My pokrywamy koszty utrzymania psa, oczywiście jeśli, ktoś może nas wspomóc, to będziemy bardzo wdzięczni. Psów w potrzebie jest bardzo dużo i niestety ich ilość wciąż rośnie, dlatego najchętniej szukamy domów, gdzie zapewnione jest chociaż minimalne wsparcie.


Zostając domem tymczasowym, musisz jednak pamiętać, że powinieneś mieć dużo chęci, zapału i cierpliwości oraz wolny czas, który możecie poświecić psiakowi. Nasi podopieczni to psiaki często po przejściach wymagające opieki lekarza weterynarii, szkoleniowca lub czasu, który im poświęcisz, aby ponownie zaufały człowiekowi.


Bardzo ważną rolą tymczasowych opiekunów jest praca z psem, nauka właściwego zachowania w domowych warunkach oraz poznawanie jego charakteru,potrzeb. Przy wielu z naszych podopiecznych, tej pracy jest naprawdę mało, przy innych spotykamy się z wieloma zaniedbaniami i brakami w wychowaniu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji, mamy zaprzyjaźnionych i zaufanych weterynarzy,szkoleniowców, którzy pomagają naszym podopiecznym. Zawsze pomagamy rozwiązywać Wasze problemy, służymy radą i pomocą bezpośrednią (transport, karma, leczenie podopiecznych, wyposażenie psiaka)


Wielu ludzi uważa, że domy tymczasowe to „mącenie” psu w głowie. Nic bardziej mylnego, doświadczenie pokazało nam niejednokrotnie, że psy mają silny instynkt adaptacji, najczęściej to opiekunowie przeżywają rozłąkę z psiakiem, do którego zdążyli się przywiązać. Dom tymczasowy jest jedynym ratunkiem dla wielu psów, które nie potrafią poradzić sobie w schroniskowym boksie, wpadają w depresję i zaczynają się okaleczać, bądź potrzebują opieki medycznej, ciepła i miłości by przetrwać. Jeśli chcesz stać się Domem Tymczasowym dla jednego z Naszych podopiecznych, zadzwoń i umów się z nami na rozmowę, z przyjemnością wyślemy Ci ankietę domu tymczasowego, w której określisz jakiego psiaka chciałbyś przyjąć pod opiekę i jakiego wsparcia oczekujesz od naszego stowarzyszenia. Ankieta jasno doprecyzuje na jakich zasadach chciałbyś pełnić opiekę nad wybranym zwierzęciem,podpiszemy z Tobą także umowę domu tymczasowego.

Dom tymczasowy