Amstaffy Niczyje

Wybór przyjaciela

Wybór psiaka częstokroć wiąże się z aspektami emocjonalnymi. Patrząc na zdjęcie psa czujesz, że czekałeś właśnie na niego, jego historia wzrusza Cię do łez. pamiętaj jednak, iż o udanej adopcji decyduje korzystne dopasowanie charakteru psa do Twojego trybu życia.

Zanim zdecydujesz się na konkretnego psa, poznaj go, przeczytaj jakie ma cechy charakteru, jaką ma przeszłość. Cenną informacją jest stosunek psa do dzieci, reakcje na samotne pozostawanie w domu czy stosunek do innych zwierząt.

Jeśli masz wątpliwości pytaj, spróbujemy dokładnie opisać psa tak, abyś wiedział czy to pies odpowiedni dla Ciebie.


Jeśli jesteś osobą starszą i mniej aktywna, polecamy wybór psa dorosłego, który szybko się zaaklimatyzuje w nowym otoczeniu. Pamiętaj, aby realnie ocenić swoje możliwości opieki.


Jeśli mieszkasz w domu, w którym są małe dzieci, pamiętaj, aby sprawdzić przed adopcją stosunek wybranego przez Ciebie psiaka do dzieci.


Pamiętaj również, że decydując się na szczeniaka bierzesz odpowiedzialność za psie dziecko, które trzeba świadomie wychować.


Psy aktywne, a takie najczęściej są TTB, wymagają dużej ilości ruchu, zaś ze względu na swoją krotką sierść nie mogą przebywać cały czas poza domem.


TTB to psy mądre, odważne i rodzinne, wymagające jednak konsekwentnych, świadomych opiekunów.