Amstaffy Niczyje

Adopcja w 5 krokach

Ponieważ bardzo ważne jest aby Państwa nowy domownik był dobrze dopasowany do rodziny, przygotowaliśmy ankietę przed adopcyjną, która pozwoli nam poznać preferencje i oczekiwania wobec przyszłego podopiecznego. Elementem procesu adopcji jest analiza ankiety, która pomoże nam poznać Państwa potrzeby. Należy pamiętać, że wybieranie psa jedynie ze wzgl. na jego walory fizyczne, nie jest jednoznaczne z tym, że będzie on pasował do Państwa potrzeb. Warto spokojnie wysłuchać sugestii opiekunów i zastanowić się nad tym, co naprawdę jest ważne - jaki powinien być nowy domownik, który zagości w domu na wiele lat.

Spotkanie w schronisku, hotelu lub domu tymczasowym to dzień, kiedy możnaosobiście poznać wybranego psiaka. Jest to moment kiedy należy wnikliwie obserwować jego zachowanie, odbyć dłuższy spacer spacer oraz wyjaśnić wszelkie niejasności odnośnie jego zachowań i nawyków. 

Kolejny etap to wizyta przedadopcyjna, której celem jest często rozmowa z pozostałymi domownikami. Opiekun zwierzęcia przedstawia całej rodzinie cechy charakteru, stan zdrowia oraz zachowanie wybranego pupila. Omawiane są również typowe zachowania psiaków. Pomagamy w wyborze karmy i niezbędnych akcesoriów. 


Ostatni krok, czyli adopcja, to czysta formalność - podpisanie umowy adopcyjnej. Od tego momentu Państwa rodzina się powiększa. 

Po adopcji zawsze można zwrócić się do nas z pytaniami na temat psiaka. Jesteśmy po to aby pomagać w sytuacjach problemowych, współpracujemy z behawiorystami, szkoleniowcami, hotelami dla zwierząt oraz specjalistycznymi klinikami weterynaryjnymi. Jesteśmy dostępni pod telefonami, można też pisać do nas mejle. Po adopcji nikt nie zostaje pozostawiony sam sobie, zawsze można liczyć na naszą pomoc. 

Życzymy trafnego wyboru, który zaowocuje uśmiechniętym pyszczkiem naszego podopiecznego. 

Adoptując bezdomne zwierzę musisz wiedzieć że: 

Psy mieszkające w warunkach domowych, nauczone były czystości lecz w schronisku, lub kojcu musiały załatwiać potrzeby fizjologiczne w boksie. Początkowo wychodź z psem regularnie i często na spacery, by wykształcić w nim ponownie nawyk załatwiania się na dworze.

 Zapewnij zwierzęciu “adresówkę” przy obroży. Nie spuszczaj swojego podopiecznego ze smyczy, dopóki nie nabierze do ciebie zaufania i nie pozna najbliższej okolicy, psa wyprowadzaj w kagańcu. Nie dopuszczaj do konfrontacji psa ze zwierzętami oraz ludźmi zanim nie poznasz jego zachowań i reakcji. Pies może bać się burzy czy wystrzałów, zatem nie wychodź z nim w tym czasie na spacer. Nie zabieraj go na hałaśliwe, masowe imprezy. Nie powierzaj opieki nad psem dziecku, dopóki nie nastąpiło między nimi ugruntowanie więzi i dopóki nie ukształtowaliście zachowań zwierzęcia. Zabezpiecz balkony i okna, by zwierzę nie uległo wypadkowi. Balkon może kojarzyć się z klatką, co może powodować chęć przeskoczenia balustrady. Powstrzymuj się od gwałtownych gestów wobec zwierzęcia, bowiem może odczytać je jako oznakę agresji. Jeśli pies jest nieufny, nie przytulaj go na siłę, jak również nie krzycz i nie karć go, pozwól mu się wycofać. Do każdej nowej rzeczy przyzwyczajaj psa powoli, np. żywienie, jazda samochodem. Naukę stosuj także z umiarem, różne polecenia egzekwuj w znacznych odstępach czasowych i od razu nagradzaj smakołykiem. Stosuj system nagród za nowe osiągnięcia (smakołyk), jeśli psiak już opanuje dane ćwiczenie, pomijaj niektóre etapy nagradzania, nie rezygnując z nich całkowicie. Nawet jeśli wszyscy są w domu zamykaj psa w innym pomieszczeniu, początkowo na rótko - by przyzwyczajać go do rozłąki. Potem nagradzaj. Unikniesz w ten sposób jego głośnych reakcji w czasie nieobecności domowników (lęk separacyjny). Szczenięciu zapewnij różne specjalne akcesoria do gryzienia, aby w czasie wzrostu i zmiany uzębienia nie niszczyło różnych rzeczy. Nie podawaj kości z drobiu ani mleka.